Що бізнес чекає від Верховної Ради. Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні

Бізнес з нетерпінням очікує на результати парламентських виборів. Уже 21 липня ми дізнаємось результати екзит-полів, а згодом і склад нового парламенту. Бізнес розраховує на те, що після парламентських виборів буде швидко сформовано коаліцію та новий уряд, а Верховна Рада ІХ скликання повноцінно запрацює на благо українців та економіки країни. Це також стане сигналом для міжнародної спільноти: що Україна — це демократична та надійна держава, з якою можна співпрацювати та інвестувати у її економіку.

Компанії-члени Американської торговельної палати вірять в Україну, продовжують працювати та інвестувати, зміцнюючи економіку країни та виступаючи за впровадження нагальних реформ. Тому від новообраних депутатів Верховної Ради ми очікуємо злагодженої роботи та готовності до співпраці з бізнес-спільнотою. Перед народними обранцями постане багато викликів і можливостей. У першу чергу, це забезпечення ефективної співпраці всіх гілок влади.

Американська торговельна палата в Україні розробила 10 стратегічних кроків для економічного зростання України, а також детальну дорожню карту до кожного з них. Ці меседжі ми доносимо до відповідальних органів державної влади на найвищому рівні.

Ключовими пріоритетами для компаній-членів Американської торговельної палати в Україні є:

  1. Забезпечення реальної та ефективної судової реформи, верховенства права, справедливого правосуддя, прозорого відбору суддів усіх інстанцій, а також запуск роботи Вищого Антикорупційного суду в найближчі терміни.
  2. Забезпечення макроекономічної стабільності, незалежності Національного банку та продовження співпраці з МВФ задля прискорення економічного зростання України.
  3. Гарантування справедливої, рівної, передбачуваної та прозорої податкової політики і створення рівних правил гри та конкуренції на ринку шляхом зменшення тіньової економіки.
  4. Захист інвестицій та прав власності, зокрема, прав інтелектуальної власності, та запуск земельної реформи.
  5. Просування експорту та спрощення процедур торгівлі, зокрема, впровадження Інституту уповноваженого економічного оператора та подальше вдосконалення «єдиного вікна» для імпортно-експортних операцій.
  6. Розвиток стратегічної інфраструктури шляхом залучення приватного сектору для сприяння європейській інтеграції, залучення інвестицій та зростання.
  7. Реформування сектору державних підприємств і державних банків та запуск прозорої приватизації.
  8. Зменшення відтоку людського капіталу за кордон шляхом впровадження ініціатив, які заохочують громадян жити, працювати та інвестувати в Україну.
  9. Значне збільшення державних витрат на охорону здоров’я (до рівня країн ЄС) та підвищення безпечності харчових продуктів для покращення загального здоров’я населення.
  10. Підвищення енергетичної незалежності України з повністю лібералізованим ринком енергетики та впровадження Кодексу про надра з використанням кращого міжнародного досвіду.

Багато важливих для бізнесу законопроектів, що стосуються різних секторів, вже готові, подані до парламенту і чекають розгляду. Це, наприклад, такі законопроекти, як законопроект про авторизованих економічних операторів, імплементація якого покращить контроль за безпекою ланцюга поставки товарів, спростить і пришвидшить процедуру митного оформлення для компаній, які демонструють високий рівень дотримання законодавства у своїй роботі. В інфраструктурі – це законопроекти «Про концесії» та «Про залізничний транспорт». Деякі необхідні законопроекти ще не були розроблені, як-от новий Кодекс про надра в сфері енергетики. Американська торговельна палата в Україні розробила детальну дорожню карту з конкретними пропозиціями як щодо регуляторних та законодавчих змін, так і необхідних нових ініціатив у різних сферах економіки України. Ми продовжимо доносити ці меседжі до відповідальних органів державної влади.

Отже, важливо, аби Верховна Рада України, в якій буде багато нових облич і молоді, продовжила співпрацю з бізнесом. Необхідно, щоб парламент одразу розпочав роботу над нагальними питаннями, які викладено вище. Саме тоді бізнес почуватиметься захищеними, а умови для ведення бізнесу в Україні суттєво покращаться.

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні

https://thepage.com.ua/ua/experts/andrij-gunder

 

Comments are closed.