На історичних пам’ятках Вишгорода з’явились QR-коди

Примітні жовті таблички з QR-кодами з’явились на історичних пам’ятках Вишгорода, і тепер усі бажаючі можуть дізнатись багато цікавого, завантаживши через цей код інформацію на свій телефон. Як це працює – тестували і учасники прес-конференції «Мандрівка у часі історичною Вишгородщиною», яка відбулася у Вишгороді 5 серпня з нагоди встановлення табличок з QR-кодами.

Отже, як це працює? Дуже просто: треба навести камеру смартфона на квадратну картинку і зашифрована інформація стане доступною і поведе у цікавий світ історії пам’ятки, у світ історії краю. Якщо смартфон сучасний, у ньому  вже встановлено сканер, програмне забезпечення на основі ОС Android – сканування відбувається автоматично. Але це доступно й тим, у кого в телефоні є камера, тільки спочатку треба скачати з інтернету і завантажити безкоштовну програму для зчитування кодів.

Першим містом в Україні, де було офіційно запроваджено QR-коди в туристичній сфері, став Львів.  Новітні технології в історичний центр міста входили непросто: не обійшлося без нищення табличок, які міська влада разом з небайдужою громадськістю та меценатами терпляче відновлювала. У Вишгороді відразу подбали про антивандальний захист, встановивши таблички з алюмінієвого композитного матеріалу із захисним шаром з аракалу.

На історичних пам’ятках Вишгорода з’явились QR-коди

 

 

Comments are closed.