Вишгородський регіон –  відкритий для інвестицій. Місцева района влада готова всебічно сприяти впровадженню інвестиційних проектів у Вишгородьскому районi та  в м.Вишгороді. Запрошуємо до співпраці!

 

Головним напрямом інвестиційної політики в Вишгородському районі є створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, подальше поліпшення інвестиційного клімату, допомога суб'єктам господарювання в реалізації економічно і соціально значущих інвестиційних проектів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів. Для здійснення таких проектів в районі є всі необхідні передумови: - багатства природи і висококваліфіковані трудові ресурси; - найсучасніша мережа електронних комунікацій; - потужний споживчий ринок столиці України – міста Києва; - надійна торговельна та фінансово-кредитна система.

 

Район має всі можливості для взаємовигідного і плідного міжнародного співробітництва.

203100
Вишгородський район займає площу, га
48800
Водна поверхня району складає, га
90400
Ліси, переважно соснові з домішками ялини, дуба, берези та вільхи , га
46000
Площа сільськогосподарських угідь, га
Вишгородський район займає площу 203,1 тис. га або 0.34% території України. Водна поверхня району складає – 48,8 тис. га; ліси, переважно соснові з домішками ялини, дуба, берези та вільхи – 90,4 тис. га; площа сільськогосподарських угідь – 46,0 тис. га. Район розташований у межах Поліської низовини на берегах Київського моря на північ від м. Києва. У районі протікають річки басейну Дніпра: Ірпінь, Здвиж, Десна
Населення Вишгородського району становить 73,2 тис. осіб. В районі налічується 57 населених пунктів. В населених пунктах діє одна селищна та 28 сільських рад.

На території району знаходиться багато пам’яток історії та археології, і в цьому контексті район являє собою перспективний регіон для розвитку туризму. У межах району знаходяться заповідники: Вишгородський історико-культурний заповідник та Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», до складу яких входять ряд музеїв, виставок, що представляють собою інтерес для туристів (музей-діорама, виставка військової зброї, експозиція одягу, предметів побуту та інших речей часів Великої Вітчизняної війни, краєзнавчий музей, історико-археологічна виставка старожитностей Вишгородщини, виставка образотворчого мистецтва), а також Дніпровсько-Тетерівське Державне лісомисливське господарство (полювання – гуси, кабани, косулі). За 5 кілометрів від греблі на лівому березі водосховища знаходиться відомий за межами України яхт-клуб.

Особливий інтерес для розвитку туристичних маршрутів представляє археологічна пам’ятка Х-ХІІ століть у м. Вишгороді (давноруське городище) та фундамент давньоруського храму св. Бориса і Гліба, окольний град з кварталами металургів та гончарів, поселення ранньозалізного та давньоруського часів, могильник від доби бронзи до давньоруських та окремі кургани різних епох. Пам’ятки архітектури – цегляний будинок кінця ХІХ – початку ХХ століття, так званий «Дім Клюкви», де нині розташовано адміністрацію заповідника та археологічну виставку, комплекс земської школи кінця ХІХ – початку ХХ століття.

У районі існують дві культові споруди, пам’ятки архітектури, а саме: Воздвиженська церква в с. Любимівка та Покровська церква у с. Нові Петрівці. Географічні особливості району зумовили розміщення великої кількості баз відпочинку в таких селах як Новосілки, Осещина, Пірнове, Лютіж, Ясногородка, Глібівка та інших.

Викликати інтерес у туристів може і такий об’єкт як Дзвінкова криниця, пов’язана з перебуванням Тараса Шевченка на Вишгородщині.
напрямку розвитку сільського туризму працює громадська організація «Сільський зелений туризм». В селі Нові Петрівці поблизу урочища Межигір’я, неподалік Дзвінкової криниці, за 6 кілометрів від межі м. Києва функціонує «Хутір Савки» – етнографічний музей просто неба. Основна тема діяльності музею – сільське життя XVIII- XIX ст.

З травня 2015 року розпочав роботу приватний зоопарк «ПАРК ТВАРИН ХІІ МІСЯЦІВ». Перша черга зоопарку за площею займає 16 гектарів. На цій території проживають понад 100 тварин – хижаки, парнокопитні та непарнокопиті, примати, гризуни, совоподібні та багато інших.

У районі продовжується робота по створенню туристичного путівника, розробляється концепція розвитку туризму, а також проводяться систематичні роботи з паспортизації і ремонту пам’ятників та пам’ятних знаків.
Друковані та веб-видання засобів масової інформації району, здійснюють постійне інформування всіх подій, що пов’язані з різними туристичними заходами, що відбуваються на території району.

З огляду на колосальний рекреаційний потенціал у 2015 році розпочато впровадження унікального туристичного проекту «GreenVelo» – веломандрівок до віддалених куточків району і розроблено наступні маршрути: Вишгород – Вахівка; Вишгород – Пилява; Вишгород – Ровжі; Вишгород – Сувид.

Продовжується робота у напрямі розвитку зеленого туризму в районі, створення комфортних пунктів придорожнього сервісу для велотуристів, спорудження кемпінгів та популяризації вже існуючих веломаршрутів у віддалені населені пункти району.

Станом на 1 жовтня 2018 року на обліку у Вишгородській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області перебуває 10 051 суб’єкт підприємництва, з них 5 582 юридичні особи, 4 469 фізичних осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість суб’єктів підприємництва збільшилась на 238, у тому числі кількість юридичних осіб збільшилась на 106 суб’єктів, кількість фізичних осіб збільшилась на 92 суб’єкти.